fbpx

Гендер – окреслений набір характеристик у соціокультурному аспекті, що визначають соціальну поведінку жінок і чоловіків (визначено в Канадській Хартії прав і свобод).
Швейцарські вчені провели експеримент. В одному з великих супермаркетів вони встановили дзеркало, в яке було вмонтовано приховану відеокамеру. Камера зафіксувала, що протягом дня уважно роздивилися себе у дзеркалі 428 жінок і… 735 чоловіків!
Як правило, коли в родині народжується дитина, у декретну відпустку іде мати. А відповідно до законодавства України чоловіки також мають право на декретну відпустку. Факти свідчать, що сьогодні в Україні цим правом почало користуватись чоловіче населення, хоч і невисокі показники, але позитивна динаміка не може не радувати !)
У сучасному світі стрімко зростає кількість жінок, які сідають за кермо автомобіля. Якщо 35 років тому в Україні лише 6% жінок мали права водія, то на сьогодні ця цифра збільшилася. І взагалі, є жінки, які набагато вправніше, ніж чоловіки, керують автомобілем. До речі, в аварійні ситуації на дорозі частіше потрапляють водії-чоловіки, тому що жінки керують автомобілем обережніше. Але статистика свідчить, що серед професійних водіїв представниць прекрасної статі лише кілька відсотків.
Відомо, що шеф-кухарями ресторанів найчастіше працюють чоловіки, а в сім’ї готує, як правило, жінка.
Видатні педагоги – переважно чоловіки. Однак на сьогодні у школах працює незначний відсоток вчителів-чоловіків, а серед вихователів дитячих садків немає жодного чоловіка.