fbpx

Не лише неетично: скільки коштує гендерна нерівність для економіки. VoxUkraine проаналізував результати дослідження Unrealized Potential: The High Cost of Gender Inequality in Earnings

_

VoxUkraine у своїй статті наводить результати дослідження Unrealized Potential: The High Cost of Gender Inequality in Earnings Квентіна Водона та Бенедикта де ла Бріера.
Під час дослідження для визначення економічних наслідків гендерної нерівності було проведено аналіз сукупного багатства 141 країни, на які припадає близько 95% населення світу.

Як гендерна нерівність впливає на економіку? За результатами дослідження, якщо усунути гендерну нерівність в оплаті праці чоловіків і жінок, людський капітал, що генерують жінки, може вирости з $286,6 трлн. до $453,2 трлн. (за основу взято 2014 рік). Якщо ж оцінювати світові втрати сукупного багатства в часі, то в 1995 році вони оцінювались в $123,2 трлн., а у 2014 році вже на рівні $160,2 трлн., що практично еквівалентно двом світовим ВВП. Таке зростання втрат спричинене зростанням чисельності населення, підвищенням стандартів життя та часткою ВВП країн світу, що утворена трудовими ресурсами. Ліквідація гендерної нерівності в оплаті праці може забезпечити зростання людського капіталу на 21,7%, а зростання сукупного багатства – на 14%.
Хочеш дізнатися більше? Читай СТАТТЮ VoxUkraine