fbpx

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, виступаючи у Верховній Раді України з нагоди Міжнародного дня дівчат, організованого кампанією Girl2Leader Ukraine, зазначила, що ця ініціатива вкрай важлива не тільки для дівчат, а й для суспільства в цілому.

«Такі заходи важливі і для дівчат, і для українського суспільства в цілому, тому що вони показують, який чудовий необмежений потенціал ми маємо, якщо ми хочемо розвиватись, ми маємо використовувати цей потенціал», – підкреслила Катерина Левченко.

Урядова уповноважена додала, що за останні роки, Україна зробила значні кроки для гендерної рівності між чоловіками і жінками: «Поступ, який був зроблений за останні роки – він дуже важливий. Відкритість професій, можливість служби в армії, можливість служби в правоохоронних органах, але, водночас, ми бачимо, що є ще чимало перешкод. Стереотипів мислення, стереотипів ментальності є відкритість посад, але досі існує думка, що це не жіночі справи, зокрема, у секторі безпеки і оборони, або в інших силових структурах», – наголосила Катерина Левченко.

За її словами, стереотипи заважають повністю себе реалізувати і жінкам, і чоловікам. Також в Україні зараз існує проблема реалізації жінками своїх трудових прав. «Рівень оплати праці жінок набагато нижчій ніж чоловіків і нижчій ніж в країнах ЄС», – резюмувала Урядова уповноважена з питань гендерної політики.

11 жовтня 2019 року у Верховній Раді вдруге проходять заходи з нагоди Міжнародного дня дівчат, організованого кампанією Girl2Leader Ukraine. 40 дівчат із 23 областей України, які перемогли у національному відборі, беруть участь у круглому столі з жінками-лідерами.

Послом кампанії Girl2Leader в Україні є народний депутат Юлія Льовочкіна.

Серед спікерів програми 2019 року, посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен, посол Girl2Leader в Україні, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко, народний депутат України Неллі Яковлєва та актриса Олена Курта.

Нагадаємо, у 2018 році переможниці національного відбору Girl2Leader Ukraine відвідали круглий стіл в українському парламенті, а надалі – отримали можливості стажування у Верховній Раді України та участі в інших проектах.

Довідка. Всесвітня кампанія Girl2Leader діє під егідою міжнародної неурядової організації Women Political Leaders Global Forum. Глобальний форум WPL – це об’єднання жінок з більшості країн світу, що займають вищі державні посади та беруть активну участь у процесах прийняття рішень. Зокрема, серед учасників WPL – Президент Хорватії Колінда Грабар-Китарович, Президент Литви Далі Грібаускайте (2009-2019), Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека (2014-2019), Прем’єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле, Прем’єр-міністр Ісландії Катрин Якобсдоттір та інші.
Щороку 11 жовтня, у Всесвітній день дівчат, у національних парламентах країн-учасниць кампанії Girl2Leader та Європарламенті відбуваються заходи для дівчат-лідерів.