fbpx

Залучення жінок до політики – це процес, який не відбувається одномоментно, Але зараз, за рахунок запроваждення квоти, ми вже маємо результат. Про це заявила спікер Girl2Leader, народний депутат від «Слуги народу» Неллі Яковлєва, виступаючи у Верховній Раді України з нагоди Міжнародного дня дівчат, організованого кампанією Girl2Leader Ukraine.

«Коли тільки були введені квоти, політичні партії ходили по лікарнях та школах й шукали жінок. Залучення жінок до політики – це процес, який не відбувається одномоментно. Але зараз, за рахунок запроваждення цієї квоти, ми вже маємо результат. Та ця квота – це заохочення. Не тільки партії мають шукати жінок, жінки мають залучатися до політики, мати свою громадянську позицію. Якщо будуть жінки-лідери, то вже є механізми для того, щоб їх залучати до політики», – заявила Неллі Яковлєва.

«Скажу чесно: у мене були намагання змінити професію. Після кожної виборчої кампанії, через навантаження та конфліктні ситуації, я казала, що це була остання кампанія, що ніколи більше я цим займатися не буду і з політикою завершено. Але проходив час, я замислювалася над тим, що я ще можу зробити, і зрештою поверталася до політики», – зазначила народний депутат.

«Система не ламається за одне скликання. Справді, деякі партії ставлять у кінці партійного списку більше жінок, ніж у прохідній частині. Проте це шлях, який ми маємо пройти, щоб досягти більшого», – резюмувала спікер Girl2Leader Ukraine.

Також серед спікерів програми 2019 року були посол Федеративної Республіки Німеччина в Україні Анка Фельдгузен, посол Girl2Leader в Україні, Урядовий уповноважений з питань гендерної політики Катерина Левченко та актриса Олена Курта.

Нагадаємо, у 2018 році переможниці національного відбору Girl2Leader Ukraine відвідали круглий стіл в українському парламенті, а надалі – отримали можливості стажування у Верховній Раді України та участі в інших проектах.

Довідка. Всесвітня кампанія Girl2Leader діє під егідою міжнародної неурядової організації Women Political Leaders Global Forum. Глобальний форум WPL – це об’єднання жінок з більшості країн світу, що займають вищі державні посади та беруть активну участь у процесах прийняття рішень. Зокрема, серед учасників WPL – Президент Хорватії Колінда Грабар-Китарович, Президент Литви Далі Грібаускайте (2009-2019), Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека (2014-2019), Прем’єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле, Прем’єр-міністр Ісландії Катрин Якобсдоттір та інші.

Щороку 11 жовтня, у Всесвітній день дівчат, у національних парламентах країн-учасниць кампанії Girl2Leader та Європарламенті відбуваються заходи для дівчат-лідерів.