fbpx

11 жовтня 2019 року у Верховній Раді України вдруге пройшли заходи з нагоди Міжнародного дня дівчат, організованого кампанією Girl2Leader Ukraine. 40 дівчат, які перемогли у національному відборі (було подано понад 400 заявок з усієї України, умовою було написання соціального проекту або презентація одного дня дівчинки-лідера) відвідали український парламент та взяли участь у круглому столі з жінками-лідерами.

Посол Girl2Leader, народний депутат Юлія Льовочкіна підчас круглого столу з дівчатами зазначила, що мета акції – залучити якомога більше дівчат до прийняття рішень, допомогти їм долучитися до великої кількості заходів, щоб вони змогли реалізувати себе.

«Я переконана в тому, що наше щастя в наших руках і що активна позиція сьогодні – це вклад у ваше майбутнє і не тільки ваше, але і українського суспільства і української жінки», – сказала Юлія Льовочкіна.

Спікер Girl2Leader, посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен зауважила у своїй промові, що бути лідером – це мати волю щось змінити і мати мудрість прийняти таке рішення.

«Це досить просто, а ось шлях до цього не зовсім простий. У жінок інший підхід до влади ніж у чоловіків, вони легше знаходять компроміс та краще працюють у команді. Чим більше я працюю у світі дипломатів, тим менше мені подобається чоловічий шовінізм», – заявила посол Німеччини в Україні.

Спікер Girl2Leader, народний депутат Неллі Яковлєва висловила думку, що залучення жінок до політики – це процес, який не відбувається одномоментно.

«Зараз, за рахунок запровадження цієї квоти, ми вже маємо результат. Та ця квота – це заохочення. Не тільки партії мають шукати жінок, жінки мають залучатися до політики, мати свою громадянську позицію. Якщо будуть жінки-лідери, то вже є механізми для того, щоб їх залучати до політики», – зазначила Неллі Яковлєва.

Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко вважає, що такі заходи, які проводить Girl2LeaderUkraine, важливі і для дівчат, і для українського суспільства в цілому.

«Адже вони показують, який чудовий необмежений потенціал ми маємо, якщо ми хочемо розвиватись, ми маємо використовувати цей потенціал», – підкреслила урядова уповноважена з питань гендерної політики.
Актриса та спікер Girl2Leader Ukraine Олена Курта зауважила, що жінки мають бути лідерами не тільки в політиці, але й в усіх сферах життя.

«Жінка майбутнього – це вільна жінка. Вона говорить те, що думає, і те, що відчуває. Ми маємо бути лідерами завжди, не тільки в політиці чи в депутатстві. Ми маємо бути вільними, говорите про те, що нас хвилює сьогодні», – резюмувала Олена Курта.

Всесвітня кампанія Girl2Leader діє під егідою міжнародної неурядової організації Women Political Leaders Global Forum. Глобальний форум WPL – це об’єднання жінок з більшості країн світу, що займають вищі державні посади та беруть активну участь у процесах прийняття рішень. Зокрема, серед учасників WPL – Президент Хорватії Колінда Грабар-Китарович, Президент Литви Далі Грібаускайте (2009-2019), Президент Мальти Марі-Луїз Колейро Прека (2014-2019), Прем’єр-міністр Румунії Віоріка Денчіле, Прем’єр-міністр Ісландії Катрин Якобсдоттір та інші.

Місія кампанії – мотивувати дівчат активно долучатися до процесів прийняття рішень. Зокрема, підвищувати обізнаність дівчат щодо викликів та можливостей у сфері прийняття рішень, залучати дівчат до прийняття участі у заходах, спрямованих на розширення прав та можливостей жінок та підвищення їх ролі у суспільно-політичному житті України, сприяти формуванню гендерно збалансованого суспільства шляхом викорінення гендерних стереотипів в суспільно-політичному житті, протидії дискримінації за ознакою статі та запровадженню гендерної культури.

Минулого року переможницями національного відбору Girl2Leader Ukraine стали також 40 дівчат, які відвідали круглий стіл в українському парламенті, надалі дівчата отримали можливість стажування у Верховній Раді та участі в інших проектах.